Jdi na obsah Jdi na menu
 


Telefonní čísla funkcionářů MO a AČR

10. 3. 2010

Z dopisů a e-mailů adresovaných SOV vyplývá, že občanští zaměstnanci, ani vojáci z povolání, nemají - v případě selhání "služebního postupu", především v souvislosti s hromadným propouštěním ke konci roku 2009 - možnost dovolání se k vrcholným představitelům MO a AČR.

I z tohoto důvodu požádal předseda prezidia  SOV - na základě zákona o svobodném přístupu k informacím - dne 1. prosince 2009 rezort MO o sdělení služebních telefonních čísel mobilních telefonů vrcholných funkcionářů MO - obsah jeho e-mailu naleznete (na prvním snímku) ve fotogalerii čísla mobilů.

Dne 9. ledna 2010 obdržel předseda prezidia SOV od ministerstva obrany rozhodnutí o odmítnutí žádosti o informaci, které zveřejňujeme rovněž ve fotogalerii (viz druhý až čtvrtý snímek). Vzhledem k jeho obsahu se proti němu předseda dne 24. ledna 2010 odvolal (viz pátý a šestý snímek) a rovněž požádal o informace týkající se používání služebních mobilních telefonů vrcholnými funkcionáři MO k jejich soukromým účelům (viz sedmý snímek).

Dne 10. února 2010 obdržel předseda prezidia SOV odpověď od ministerstva obrany na dotaz ohledně používání služebních mobilních telefonů vrcholnými funkcionáři MO k jejich soukromým účelům (viz osmý snímek).

Dne 9. března 2010 převzal předseda prezidia SOV od ministra obrany rozhodnutí o zamítnutí rozkladu (viz devátý až čtrnáctý snímek).

 

Náhledy fotografií ze složky čísla mobilů

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Čísla

(P.G., 8. 4. 2010 18:05)

Jen pro informaci, čísla lze zcela prostě najít na intranetových stránkách resortu, takže každý zaměstnanec resortu má k nim přístup a může vyzkoušet ministrův mobil ...

Ad Michala 04.12./10:42

(Josef TOMEK, 6. 1. 2010 1:25)

Zatím sice nedali, ale e-mailová korespondence je docela zábavná - čtěte od spodu!

--------- Původní zpráva ---------
Od: Josef Tomek <sov.tomekjosef@seznam.cz>
Komu: <pejsekj@army.cz>,
Předmět: RE: URGENCE - Žádost o informaci - telefonní čísla mobilních telefonů - ID 14220
Datum: 03.1.2010 17:09:06
----------------------------------
Vážený pane Pejšku,
že Vy si ze mne děláte - jménem ministerstva obrany - legraci!?
V e-mailu mi podatelna MO odepsala, cituji: "Vaše podání bude zpracováno a odpověď Vám bude zaslána v zákonné lhůtě." Jaká je tedy, podle Vás, zákonná lhůta pro vyřízení žádosti o informaci dle zákona č. 106/1999 Sb.?
Opomenu-li, že ministerstvo nedodržuje zákonná ustanovení, a že lže, když mne ujišťuje, že mi odpověď zašle v zákonné lhůtě, tak především nechápu, proč je to tak velký problém, poslat mi obratem e-mailem služební telefonní čísla mobilních telefonů pouhých sedmi funkcionářů rezortu MO? To opravu takovouhle banalitu musíte řešit déle než měsíc? Jak dlouho, proboha, řešíte složitější věci?

S pozdravem
Josef Tomek

--------- Původní zpráva ---------
Od: Jan Pejsek <pejsekj@army.cz>
Komu: 'Josef Tomek'<sov.tomekjosef@seznam.cz>,
Předmět: RE: URGENCE - Žádost o informaci - telefonní čísla mobilních telefonů - ID 14220
Datum: 29.12.2009 14:49:02
----------------------------------
Vážený pane Tomku, omlouvám se za zdržení při odeslání odpovědi na Vaši
žádost. Záležitost bude napravena v nejbližších dnech.

S pozdravem Jan Pejšek
Tisková a informační služba
Ministerstva obrany České republiky

-----Original Message-----
From: Josef Tomek [mailto:sov.tomekjosef@seznam.cz]
Sent: Wednesday, December 23, 2009 1:05 PM
To: e-podatelnamo@army.cz
Subject: URGENCE - Žádost o informaci - telefonní čísla mobilních telefonů -
ID 14220

Vážení,
než podám stížnost na nečinnost, žádám Vás o informaci, z jakého důvodu jsem dosud neobdržel - mimo níže uvedený e-mail - žádnou reakci na dole uvedenou žádost..

S pozdravem
Josef Tomek

--------- Původní zpráva ---------
Od: EPodatelna Ministerstvo obrany České republiky <e-podatelnaMO@army.cz>
Komu: <sov.tomekjosef@seznam.cz>,
Předmět: Odpověď na elektronické podání RE:Žádost o informaci - telefonní čísla mobilních tel
Datum: 02.12.2009 10:22:31
----------------------------------
Dobrý den, oznamuje Vám, že vaše podání ze dne 2.12.2009 7:08:35 BYLO přijato podatelnou naší organizace Ministerstvo obrany České republiky
Toto je pouze informativní E-mail, neodpovídejte prosím. Vaše podání bude zpracováno a odpověď Vám bude zaslána v zákonné lhůtě.

Podání zpracoval Dagmar Čižmárová
V Praze dne 2.12.2009
e-podatelnaMO@army.cz

Vaše identifikace:
ID podání: 14220

Nedají

(Michala, 4. 12. 2009 10:42)

Nevěřím tomu, že čísla služebních mobilů poskytnou. Budou se odvolávat na utajované informace nebo na informace vztahující se výlučně k vnitřním předpisům. Budou se vymlouvat, protože je bude děsit představa, že ministrovi nebo náměstkům by mohl volat každý "šmudla".

Ad Daniel C. 02.12./10:32

(Josef TOMEK, 3. 12. 2009 8:08)

Důvody pro vyžádání informací mám osobní, ale též i ty, které jsou uvedeny v textu příspěvku.

Upozorňuji však, že důvody, pro které žadatel o informaci žádá, jsou pro dožádaný povinný subjekt zcela irelevantní. Žadatel totiž není povinen sdělovat dožádanému povinnému subjektu důvody svojí žádosti a povinný subjekt nemá právo tyto důvody vyžadovat. Naopak celý proces vyřizování žádosti se musí opírat jen a pouze o vlastní předmět žádosti a musí být oproštěn od jakéhokoliv analyzování důvodů podání žádosti.

Pozn.: V češtině existuje 5. pád, takže by se v oslovení mělo používat „pane Tomku“, ale příště klidně můžete oslovení i vynechat :-)

Ad Klára B. 02.12./12:47

(Josef TOMEK, 3. 12. 2009 7:49)

Samozřejmě, že si můžete napsat o jakoukoliv informaci a ministerstvo je povinné - pokud ji má (= disponuje jí) - Vám ji poskytnout. Samozřejmě existují i důvody pro odepření informace, např. utajované skutečnosti, osobní údaje, obchodní tajemství, probíhající trestní řízení… Avšak o těchto důvodech je ministerstvo povinné Vás vyrozumět formou "Rozhodnutí o odmítnutí žádosti".

Pro vyčerpávající informace si rozklikněte link
http://www.otevrete.cz/zadosti-o-informace/zadatel
a tam najdete vše, co vědět potřebujete.

Pozn.: Nepište ministrovi, ale ministerstvu! Žádost o informaci lze Ministerstvu obrany zaslat i elektronicky na adresu: E-podatelnaMO@army.cz

Žádosti o informace

(Klára B., 2. 12. 2009 12:47)

Dobrý den, když Vy jste si napsal o čísla mobilních telefonů, tak to znamená, že si i já ministrovi můžu napsat o jakou infomaci budu chtít?

Důvod žádosti

(Daniel C., 2. 12. 2009 10:32)

Pane Tomek, jaký důvod máte k tomu, abyste po ministerstvu obrany požadoval telefonní čísla? Ve svojí žádosti jste důvod neuvedl.

Ad Uwe 01.12./22:59

(Josef TOMEK, 1. 12. 2009 23:48)

Já jsem naopak přesvědčen, že na takovou informaci - jako občan a daňový poplatník - právo mám a je na ministerstvu obrany, aby mi informaci poskytlo, případně mi ZÁKONNĚ zdůvodnilo, že na takovou informaci právo nemám.

Myslím si, že Váš "argument", že "by ministrovi mohl potom volat každý" je zcela irelevantní.

Místo další polemiky a argumentace si Vás dovolím odkázat na link
http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?t=3327
(podotýkám, že "O. Kužílek" je ten, kdo zákon o svobodném přístupu k informacím "stvořil", takže předpokládám, že ví, co píše).

Na takové informace nemáte právo

(Uwe, 1. 12. 2009 22:59)

Pane předsedo, na informace o telefonních číslech nemáte právo, to by ministrovi mohl potom volat každý!