Jdi na obsah Jdi na menu
 


Očkování proti H1N1

31. 1. 2010

Vážení čitatelé a příznivci webu SOV,

již týden sleduji dění okolo očkování vs. neočkování proti chřipce H1N1 v rezortu Ministerstva obrany ve sdělovacích prostředcích, na webu prezidenta republiky i na

http://www.problemyvarmade.cz/prasci-chripka-kde-na-mo-a-gš-asi-ano-ale-jinak-nikde-jinde

A věřte mi, opravdu se bavím :-) !!!

A po dnešním prohlášení paní ministryně zdravotnictví se nám zřejmě toto dění přesouvá i mimo ministerstvo obrany a po zítřejším jednání vlády se možná bude bytostně dotýkat až 200.000 občanů ČR! A potom už bude záležet jen a pouze na jednom člověku - hlavním hygienikovi ČR, jestli vyřkne slovo "pandemie" nebo ne.

Podotýkám, že já osobně se očkovat proti této chřipce (podle mne zavlečené nikoliv z Mexika, ale přímo ze Spojených států amerických) nenechám a ani argumenty paní ministryně zdravotnictví, které zazněly v dnešních Otázkách Václava Moravce - že vakcína Pandemrix, kterou se u nás očkování provádí, je nejprodávanější vakcínou na celém světě, nemá žádné mimořádné vedlejší účinky a paní ministryně je přesvědčena, že je bezpečná - mne nepřesvědčily o potřebnosti nechat se očkovat a ani o bezpečnosti zmíněné vakcíny. Nakonec, již  před měsícem jsem pro případ nakažení chřipkou H1N1 zvolil vlastní opatření - investoval jsem cca 700 Kč a pořídil jsem si antivirotikum Tamiflu, které si v případě potřeby „naordinuji“ (samozřejmě, že po předchozí konzultaci se svou ošetřující lékařkou).

A to jsem ještě vynechal ten nejúděsnější "argument", který paní ministryně vypustila ve 13:16 hod. ze svých úst, cituji: "Vzhledem k tomu, že kupříkladu, vojáci se proti sezonní chřipce povinně očkují již léta, já nevidím žádný důvod, proč by tomu, v tomto případě mělo být jinak, a celá ta diskuse, která se kolem povinného očkování vojáků rozpoutala, mně tedy není vůbec jasná." To je mi tedy argument! To si je paní ministryně skutečně jista, že v předchozích letech bylo "povinné" očkování vojáků opravdu v souladu s Ústavou ČR a neodehrávalo se pouze na základě každoročního svévolného nařízení náčelníka Generálního štábu? Nebo si snad myslí, že pokud se dělo něco protiprávního v minulých letech, tak je to právní titul i pro protiprávní jednání v roce letošním? A navíc trošičku zapomněla na několik set občanských zaměstnanců rezortu MO, kteří měli být v letošním roce rovněž "povinně" - leč pravděpodobně protizákonně - očkováni!

Vážení čtenáři, pokud se Vy sami dobrovolně rozhodnete nechat se oočkovat proti chřipce vakcínou Pandemrix nebo k tomuto očkování budete donuceni (ať zákonně - v souladu s Ústavou, či nezákonně - pod hrozbou mobbingu nebo bossingu), vězte, že obdobně, jako i ostatní léky, může mít i Pandemrix nežádoucí účinky, které jsou podrobně popsány v bodu č. 4 „Příbalové informace“ na

http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/D-H1N1%20single%20PDFs/PackageLeaflet/emea-pl-h832pu17cs.pdf

Všem doporučuji si uvedenou příbalovou informaci před očkováním pozorně přečíst, zejména její body č. 2 a 4. Současně doporučuji pročtení „Souhrnu údajů o přípravku“ na

http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/D-H1N1%20single%20PDFs/SPC/emea-spc-h832pu17cs.pdf

Zároveň všem oočkovaným doporučuji, aby v případě, že se u nich jakékoliv nežádoucí účinky - ať již popsané nebo nepopsané v příbalové informaci - vyskytnou, sdělili neprodleně (nejlépe písemně) tuto skutečnost svému lékaři, a ohlídali si, aby o tom byl proveden záznam v jejich zdravotní dokumentaci.

Řádné zadokumentování nežádoucích účinků - zákonem nařízeného či rozkazem přikázaného - očkování ve zdravotní dokumentaci může v budoucnu posloužit např. i jako důkazní prostředek pro posouzení případné nemoci z povolání vzniklé při plnění pracovních nebo služebních úkolů nebo v přímé souvislosti s jejich plněním.

.

Přeji krásný a (díky vakcinační schizofrenii) i hodně veselý týden (možná i měsíc) :-)

Josef Tomek

předseda prezidia SOV

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chřipka na zakázku?

(Robin, 4. 6. 2010 17:04)

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/202336-architekty-boje-proti-chripkove-pandemii-platily-farmaceuticke-firmy.html

Ockovani proti H1N1

(O.Lesak, 4. 2. 2010 23:49)

Uprimne obdivuji vsevedoucnost pana predsedy co se tyce chripky H1N1 a jejiho puvodu. Vzhledem k tomu, ze patrim k vysoce rizikove skupine, absolvoval jsem inkriminovane ockovani jiz pred nejakou dobou a - nic. Naopak, citil jsem se skvele. Presto, ze se tato informace jiste panu predsedovi nehodi do kramu, uvadim ji pro zajimavost.

Očkování proti H1N1

(ondras, 4. 2. 2010 17:24)

Vážení je to jeden velký podvod, nejen to očkování, ale calá ta tzv.pandemie!! Jinak souhlasím s pisatelem, je to uměle vytvořený virus, který unikl z nějaké laboratoře...; odkud si doplňte sami. Náš stát, tedy i my jsmezbytečně vyhodili 220 milónů za vakcíny, které se nepoužijí = nic jednoduššího, jak nařídit vojákům a ostatním složkám státního aparátu očkování... a pak se nemusí vyhodit.
Já se určitě očkovat nenechám!!! a nikdo mé k tomu nepřinutí a budu se bránit i soudně. Je zajímavé, že např Polsko nekoupilo jedinou dávku...! 2.zajímavost je, ve spojitosti výraz "smrtící vir"na základě nějž se vyhlásila pandemie smrtící virus je virus na nějž musí umřít 90%nakažených; na prasečí chřipku a to né na její přímé účinky umřelo necelých 0,05% nakažených!!!... Z toho vyplývá, že je to velká mediální bublina a podvod VHO + Farmaceutických firem + politická garnitura !!!
Jinak očkovací látka obsahuje min.4 vyloženě pro člověka škodlivé látky = Formaldehyd - toxický, karcynogenní, alergenní; Thimerosal - toxický; Hydroxid hlinitý - způsobuje demenci; Skvalen - tělo jej produkuje samo, jeho podávání může vyvolat imunitu proti němu, tím i jeho přirozenou netvorbu a tím v konečném důsledku vznik Alzheimerovi nemoci, viz veteráni z Perského zálivu = zakázány podávání vakcín obsahujících Skvalen federálním soudem...

Vedlejší účinky

(Hugon, 3. 2. 2010 0:48)

Těch vedlejších účinků je ale nějak moc! Když jsem si to přečetl, tak jsem docela vyděšený! Mám se nechat očkovat, když to má tolik komplikací?