Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozpočet a akce Ondráše

15. 12. 2009

V souvislosti s hromadným propouštěním občanských zaměstnanců a vojáků z povolání ke konci letošního roku a s článkem zveřejněným na http://www.army.cz/scripts/detail.php?id=15470 je jistě vhodné si položit otázku, zda je pro rezort MO potřebnější více než 100 členný folklórní soubor Ondráš nebo vojáci či občanští zaměstnanci zabezpečujících obranu naší vlasti např. u "bojových útvarů".

I z tohoto důvodu požádal předseda SOV - na základě zákona o svobodném přístupu k informacím - dne 7. prosince 2009 rezort MO o sdělení částek rozpočtových prostředků vynakládaných na "provoz" VUS Ondráš a o seznam akcí uskutečněných tímto souborem - obsah jeho e-mailu naleznete na prvním snímku ve fotogalerii Ondráš

Dne 15. prosince 2009 obdržel předseda prezidia SOV od ministerstva obrany odpověď na dotazy k rozpočtu a akcím VUS Ondráš, kterou naleznete rovněž ve fotogalerii (druhý až devátý snímek).

Poznámka předsedy prezidia SOV: Údaje o nákladech se mi však vůbec nepozdávají, neboť i  nadsadím-li kalkulaci na letošní rok na 30 mil. Kč , při pouze 100 hlavém folklorním souboru (údaj z webu www.army.cz dokonce uvádí, že jde o více než sto členný soubor) a při 12 kalendářních měsících, mi to vychází na 25.000 Kč/osoba/měsíc, a to se mi zdá proklatě málo, protože jsem nechtěl pouze platové náklady, nýbrž celkovou částku vynaloženou z rozpočtu rezortu MO na financování Ondráše v jednotlivých letech! Zřejmě budu muset požádat ministerstvo o upřesnění a doplnění.

 

Náhledy fotografií ze složky Ondráš